VACANŢE MUZICALE 2019-programul zilei a treia

Marţi, 2 iulie, programul „VACANŢELOR MUZICALE” cuprinde concertul oferit de Corala „Universitas” a Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi (dirijor, pr. Ionuţ Gabriel Nastasă), eveniment care se va desfăşura începând cu ora 19:00, la Teatrul Tineretului.

Două ore mai târziu, în Piaţa Turnului, publicul „Vacanţelor” se va putea delecta cu „CINEMUSICA”, un concert susţinut de Andrei Tudor Band. Programul conţine aranjamente orchestrale după teme muzicale din filmne celebre. La ambele concerte, accesul publicului este liber.
Amănunte pot fi găsite AICI şi AICI. (Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare”)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Campionatul Mondial de Fotbal 2026 începe astăzi, în Mexic

Campionatul Mondial de Fotbal 2026 începe joi, 11 iunie,...

Copaci căzuți în Piatra Neamț în urma furtunii

Furtuna puternică din această după amiază a creat deja...

Neamț Gardistul de la Tămășeni “cazat” în Penitenciarul Bacău!

Exodul românilor peste hotare în căutarea unui trai mai...

Neamț. Percheziții pentru evaziune fiscală de 290.000 de euro cu mașini la mâna a doua

Două percheziții imobiliare au avut loc în județul Neamț...

VIDEO. Incendiu la Agapia – hală distrusă de flăcări

O hală din comuna Agapia a fost complet distrusă...