Un tânăr șofer s-a răsturnat cu mașina, din cauza vitezei

Doi tineri, în vârstă de 19 ani, au fost răniți într-un accident petrecut, în seara de 26 februarie, pe DJ 207K, în afara localității Doljești, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat pe cupolă.

Polițiștii au stabilit că la volan se afla un tânăr din Rediu, care are permis de conducere de câteva luni. Într-o curbă la stânga, el a pierdut controlul asupra direcției, din cauza vitezei, și mașina s-a răsturnat. Șoferul a suferit multiple traumatisme și a fost transferat la Spitalul ”Nicolae Oblu” din Iași, iar pasagerul a scăpat doar cu câteva excoriații și cu policontuzii.

Polițiștii au deschis un dosar penal în cauză, pentru vătămare corporală din culpă. (C.M.)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Suceava. Incendiu devastator la Neagra

Un puternic incendiu a afectat locuința unui bărbat din...

Botoșani. Tragedie în comuna Ripiceni – un bărbat a murit carbonizat

Un bărbat de 77 de ani, din localitatea Ripiceni,...

Întrerupere la alimentarea cu apă potabilă în două comune din Neamț

Apa Serv anunță că în două comune din Neamț...

Suceava. Accident cu trei victime la Moldovița – un tânăr de 18 ani și-a pierdut viața

Un accident de circulație soldat cu trei victime, din...