Un şofer beat a intrat cu maşina într-un bar din Roznov

etilotest 01Un bărbat, de 46 de ani, din Roznov, s-a îmbătat atât de tare, în după amiaza de 14 ianuarie, încât n-a mai reuşit să ţină drumul drept şi a intrat într-un bar din centrul oraşului. Accidentul s-a petrecut în jurul orei 16 şi, la scurt timp, la faţa locului s-au dus echipaje de poliţie rutieră şi o ambulanţă, care l-a transportat pe rănit la spital. Atât maşina, cât şi peretele anexei localului (un fel de garaj folosit şi ca magazie) au avut de suferit în urma impactului. Dar consecinţele cele mai severe le va avea de suportat şoferul, care va trebui să plătească pagubele, dar va şi răspunde penal pentru conducere sub influenţa alcoolului (iar dacă are concentraţia peste limita dintre contravenţie şi infracţiune are toate şansele să primească închisoare cu executare) şi pentru vătămare corporală din culpă. (C. MIRCEA)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora