A V-a ediție a Trofeului „Steel Man” Târgu-Neamț a fost încununată de succes. Desfășurat în perioada 7-8 noiembrie, la Casa Culturii „Ion Creangă”, cele 3 concursuri, respectiv de culturism, fitness și skandenberg au adunat 100 de sportivi dornici de a câștiga marele trofeu. Concursul s-a ridicat la un nivel de performanţă ridicat, demonstrând faptul că, în prezent, există interes deosebit pentru practicarea sportului pe meleagurile nemţene. Palmaresul de trofee şi medalii obţinute de către sportivii Clubului „Steel Man” le oferă acestora primul loc la nivel judeţean.

„Mulţumind tuturor sportivilor pentru spiritul de fair-play, cât şi pentru atmosfera deosebită, oferită de publicul ce a umplut sala mare a Casei Culturii Ion Creangă din Târgu Neamţ, vă aşteptăm să ne fiţi alături şi la viitoarele concursuri şi competiţii organizate de către Clubul Steel Man”, ne-a declarat Grigore Mosor, președintele Clubului Steel Man –Târgu-Neamț. (C.T. STURZU)

tg muschi 2014 02

 Rezultate

CULTURISM

Juniori mici 70 kg

Locul I – Afetelor Cătălin (legitimat „Steel Man” Tg. Neamţ)
Locul II – Alexe Gabriel (legitimat Ianca, Brăila)
Locul III – Moisii Gabriel (legitimat „Steel Man” Tg. Neamţ)

Juniori mari 70kg

Locul I – Vâlcescu Alexandru (legitimat „Steel Man”, Bacău)
Locul II – Stoica Vasile (legitimat „Steel Man” Suceava)
Locul III – Cârlan Vlăduţ (legitimat „Steel Man” Tg. Neamţ)

Juniori mari +70kg

Locul I – Kaszonyi Szombor (legitimat Tg. Secuiesc, Covasna)
Locul II – Mihai Sorin Vasile (legitimat Târnăveni, Mureş)
Locul III – Dudas Szabolocs (legitimat Tg.Mureş, Mureş)
Locul IV – Pănescu Mihăiţă Sorin (legitimat Ianca, Brăila)
Locul V – Negru Dănuţ (Tg. Neamţ)

Seniori 85 kg

Locul I – Dolhescu Claudiu (legitimat „Steel Man” Tg. Neamţ)
Locul II – Floruţ Alexandru (legitimat Vatra Dornei, Suceava)

Seniori 90 kg

Locul I – Pascar Daniel (legitimat Suceava, Suceava)
Locul II – Cojocariu Alexandru (legitimat Piatra Neamţ, Neamţ)
Locul III – Hutopilă Valentin (legitimat Suceava, Suceava)

CULTURISM OPEN

Locul I – Dolhescu Claudiu (legitimat „Steel Man” Tg. Neamţ)

BB CLASIC

Juniori mari 1,71m

Locul I – Kaszonyi Szombor (legitimat Tg. Secuiesc, Covasna)
Locul II – Mihai Sorin Vasile (legitimat Târnăveni, Mureş)
Locul III – Bodron Andrei (legitimat „Steel Man” Tg. Neamţ)
Locul IV – Pănescu Mihai Sorin (legitimat Ianca, Brăila)
Locul V – Alexe gabriel (legitimat Ianca, Brăila)

Seniori 1,75m

Locul I – Lemne Cătălin (legitimat „Steel Man”, Fălticeni, Suceava)
Locul II – Stoica Vasile (legitimat „Steel Man”, Fălticeni, Suceava)
Locul III – Grigore Costel (legitimat Ianca, Brăila)

FITNESS FEMININ

Locul I – Vartic Oana Simona (legitimată „Steel Man”, Tg. Neamţ)
Locul II – Gurzun Cristina (legitimată „Steel Man”, Tg. Neamţ)

FITNESS BIKINI

Locul I – Bianca Brătian (legitimată Ianca, Brăila) la egalitate cu
Metehău Loredana (legitimată „Steel Man” Tg. Neamţ)

MEN PHYSIQUE

Juniori 1,75m

Locul I – Dudas Szybolocs (legitimat Tg. Mureş, Mureş)
Locul II – Bodron Andrei /legitimat „Steel Man” Tg. Neamţ)
Locul III – Brânzei Eduard Daniel (legitimat „Steel Man” Tg. Neamţ)
Locul IV – Sandor Cătălin Andrei (legitimat Bacău, Bacău)

Seniori +1,75m
Locul I – Grigore Costel (legitimat Ianca, Brăila)

SKANDENBERG
Locul I şi campion absolut – Pânzariu Cristian

Articolul precedentTârgu-Neamț: Micii rugbyşti vor reprezenta județul la nivel național
Articolul următorSpitalul Județean se „agață” de sponsorizări