Tereza Pîslaru , o handbalistă de top la “Campionii României în şcoală, liceu şi universitate”

Tereza Pîslaru, fosta portăriţă a naţionalei de handbal feminin a României, a fost miercuri, 25 aprilie, invitata celei mai recente ediţii a reuniunilor din cadrul proiectului „Campionii României în şcoală, liceu şi universitate” din judeţul Neamţ. Evenimentul a avut loc la Colegiul Naţional „Roman Vodă” din Roman.

Tereza Pîslaru , o handbalistă de top la “Campionii României în şcoală, liceu şi universitate”Fosta jucătoare a echipelor CSM Roman, Oltchim Râmnicu Vâlcea, Silcotub Zalău, FibrexNylon Piatra Neamţ şi RK Zaječar (Serbia) a rememorat, în faţa a 150 de elevi, amintirile adunate după mai bine de 20 de ani petrecuţi pe terenul de handbal. Materialul integral, realizat de Marcel Mihalcea (DJST Neamţ), AICI. Coincidenţa (sau poate nu!) face ca sâmbătă, 28 aprilie, Tereza Pîslaru să serbeze împlinirea a 36 de ani. Îi urăm şi noi LA MULŢI ANI! (ZCH NEWS; FOTO: M. MIHALCEA)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Botoșani. Casă distrusă de foc de la un scurtcircuit – proprietarul a fost salvat de un adolescent

Proprietarul unei locuințe din localitatea Cristinești, din județul Botoșani,...