FC Botoşani a debutat cu dreptul în Superliga ediţia 2022/2023, având, după trei runde, două victorii şi un rezultat de egalitate.

ETAPA I

ETAPA A II-A

ETAPA A III-A

CLASAMENT

1FARUL CONSTANŢA32104-17
2FC Botoşani32105-37
3FC Voluntari32014-16
4Rapid Bucureşti32013-16
5CFR Cluj32016-56
6Campionii Fotbal Club Argeş32015-56
7Sepsi Sfântu Gheorghe31207-35
8Hermannstadt Sibiu31205-25
9U Craiova 194831115-44
10UT Arad31022-53
11Universitatea Craiova30213-42
12Chindia Târgovişte30213-42
13Universitatea Cluj30213-52
14FCS Bucureşti30212-42
15Petrolul Ploieşti30121-41
16CS Mioveni30032-90

Runda a patra programează, în week-end, partidele:

(M.C.; FOTO: FC BOTOŞANI)

Articolul precedentO femeie a returnat o geantă găsită în care erau 7.600 lei
Articolul următorTânăr reţinut după ce a furat dintr-o biserică
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.