O sumă de bani a fost găsită în perioada 5–9 mai, chiar în incinta Inspectoratului de Poliție Județean Neamț. Reprezentanții instituției fac apel către persoana care a pierdut suma să se prezinte pentru revendicare.
Proprietarul este invitat să se prezinte la sediul IPJ Neamț, camera 6, unde poate solicita informații suplimentare. Pentru a recupera banii, este necesară furnizarea unor detalii clare privind suma și contextul pierderii, care să dovedească că este deținătorul de drept.
Polițiștii reamintesc că este important ca orice bun pierdut sau găsit să fie declarat autorităților, pentru a fi returnat în mod legal și sigur persoanei căreia îi aparține.
Denisa POPA



