Ştefan i-a premiat pe vicecampionii României la handbal

Gheorghe Stefan a felicitat handbalistii LPS

Primarul Gheorghe Ștefan i-a premiat pe handbaliștii juniori I ai LPS Piatra Neamț, antrenați de profesorii Rita și Stelian Bursuc, care în acest an au cucerit titlul de vicecampioni ai României, în plină ședință festivă a Consiliului Local, desfășurată vineri, 27 iunie 2014, cu ocazia festivităților dedicate ”Zilelor orașului”.

La propunerea primarului, consilierii locali au consimțit în unanimitate ca suma să fie dublată, de la 5.000 la 10.000 de lei. În momentul în care plicul cu 5.000 de lei a fost înmânat profesorului Stelian Bursuc, cel care a cucerit cu juniorii LPS cele mai multe medalii de campioni național și vicecampioni, în ultimii 10 ani, Gheorghe Ștefan a spus: ”Mi se pare cam mică această sumă. Facem un act adițional și vă promit că o să aveți în curând și restul sumei de 5.000 de lei”. (C. SOROCEANU)

Autor:

Ultima ora

Plan de măsuri pentru combaterea efectelor caniculei prezentat de Prefectura Neamț

Zilele următoare se anunță dificile din cauza caniculei, temperaturile...

VIDEO. O discuție cu mastrul Florin Piersic la Piatra Fest 2026

Vizita făcută de Florin Piersic la Piatra Neamț pentru...