“Steel Man”, locul IV la Campionatul Național de Bodybuilding

tg culturism 2014 02

Un sportiv din cadrul Clubului Sportiv “Steel Man” Târgu-Neamț a reușit performanța de a ocupa locul IV la Campionatul Național pentru seniori și senioare CLASIC BODYBUILDING, FITNESS, BODY-FITNESS, PHYSIQUE desfășurat în perioada 5-6 septembrie 2014, la Sibiu.

Sportivul Cătălin Lemne s-a clasat pe locul IV la categoria 175/74 greutate, concurând alături de alți 7 sportivi din țară. Organizatorii acestei competiţii de prestigiu au fost Federaţia Română de Culturism şi Fitness, alături de care amintim Asociaţia „Genius” Sibiu.

În perioada 26-28 septembrie, alți 3 sportivi din cadrul “Steel Man” Târgu-Neamț vor participa la Campionatul Național de Culturism perechi-bikini de la Cluj. Cei 3 sportivi sunt: Claudiu Dolhescu, Stoica Alin și Cojocariu Alexandru. „Sperăm că la acest campionat național să venim cu rezultate și mai bune, de care să ne mândrim. Am încredere în elevii mei că o să ajungem chiar în finală”, ne-a declarat Gligor Mosor, președintele clubului Steel Man. (C.T.S.)

Autor:

Ultima ora

Ziua Copilului, sărbătorită cu distracție și surprize la Vânători-Neamț

Primăria Comunei Vânători-Neamț organizează sâmbătă, 30 mai 2026, un...

Bacău. Un tânăr din localitatea Cleja și-a ucis concubina

O agresiune soldată cu decesul unei tinere de 24...

Tehnică militară pe traseul Roman – Piatra Neamț

Conducătorii auto care se află în trafic pe 29...

Neamț. Finanțiștii au declanșat acțiuni de protest – activitatea este blocată la Piatra Neamț și Roman

După publicarea proiectului noii legi a salarizării personalului bugetar...