Români: Sfințirea dispensarului Siliștea

centre de permanenta

Pe lista de investiții a administrației publice locale din comuna Români se află două obiective foarte importante pentru comunitate. Este vorba de dispensarul uman din satul Siliștea, sfințit ieri, 1 noiembrie, dar și de școala din sat. Acum se lucrează la acoperiș, iar primarul Manole Ciobanu speră ca lucrările să fie terminate până la sfârșitul anului. De asemenea, Consiliul Județean Neamț a reasfaltat un tronson de drum județean situat între satele Siliștea și Goșmani, în lungime de un kilometru. (A.S.)

Autor:

Ultima ora

Compania proprietarilor Dedeman a primit avizul pentru preluarea Carrefour România

Pavăl Holding, compania de investiții a fraților Dragoș și...

Uniformele ar putea deveni obligatorii în școli

Un proiect legislativ inițiat de parlamentari PSD propune ca...