0:00

Rezultate excelente pentru Clubul de dans sportiv Ceahlăul Piatra Neamţ, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiClubul de dans sportiv Ceahlăul Piatra Neamţ a obţinut rezultate remarcabile la competiţii derulate la sfârşit de septembrie sau început de octombrie la Bucureşti, Iaşi sau Mediaş.

Concursul din capitală s-a derulat pe 1 şi 2 octombrie sub titulatura „Cupa Violet”. O pereche (David Codrin Poenaru şi Bianca Gabriela David – foto) din cadrul Clubului de Dans Sportiv Ceahlăul Piatra Neamț  a fost finalistă, ocupând finalmente locul al II-lea.

La „Cupa Mediaș”, desfășurată pe 1 octombrie, la categoria „hobby 12-15 ani”, perechea Ioan Theodor Cucoş – Diana Josanu a ocupat  locul al III-lea.

Şi la „Gala Imperial Dancesport” de la Iași (24-25 septembrie) au fost rezultate remarcabile:

• la categoria E 10-11 ani, perechea Alesia Pașcău – Codrin Răspopa a ocupat locul al II-lea;
  • la categoria hobby 10 -11 ani, perechea Cristian Bordei – Iulia Andronache a obținut locul I;
  • la categoria hobby 12-13 ani, perechea Andrei Samachis – Maria Amihăilesei a obținut locul I;
  • la categoria hobby 14-15 ani, perechea Ioan Theodor Cucoş – Diana Josanu a obținut  locul I;
  • la categoria hobby 14-15 ani, perechea  Ştefan Fermuş Tătaru – Iosefina David a obținut locul al II-lea.

O altă sportivă care a participat la competiția de la Iași a fost Alexandra Samachis, care, la secțiunea fete solo 4-7 ani, a obținut un loc II la vals lent și un loc III la jive.

• Ioan David: “Va fi o toamnă foate bună pentru sportivii ce se antrenează cu noi. Mulțumim părinților sportivilor noștri  și autorităților locale pentru susținere”.
  • Irina David: “Felicitări tuturor perechilor noastre pentru rezultatele deosebite obținute până acum și multe succese tuturor dansatorilor noștri la competițiile viitoare”. (M. CONSTANTINESCU)
Articolul precedentCine domină fotbalul mic în Regiunea de Nord-Est
Articolul următorAccident de sezon: Și-a prins mâna în mașina de curățat porumbul