0:00

Primul meci oficial la Roman, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Petrotub Roman joacă astăzi în primul meci oficial al sezonului 2013-2014 pe propriul teren împotriva formației Kosarom Pașcani. Partida contează pentru turul III al Cupei Romțniei. Anterior, în primele două faze, Petrotub a evoluat la Târgu Neamt și Gârceni (Vaslui). Echipa antrenată de Valentin Avădanei a eliminat, în ordine, pe Cetatea Târgu Neamț (1-0) și FC Gârceni (3-1). Conform regulamentului, câștigatoarea acestui duel se califică în turul IV al întrecerii. Totul se poate decide în 90 de minute, după două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare, sau după lovituri de departajare de la 11 metri. Partida de pe stadionul Moldova va începe la ora 17.30 și va fi arbitrată de o brigadă care-l va avea la centru pe Denis Andrei Crețu, din Botoșani, ajutat la cele două linii de asistenții Damian Antal și Bogdan terente, ambii din Bacău. (C.S.)