Polițiști amenințați de un cetățean turmentat

politist

Marți seară, în jurul orei 20.45, polițiștii romașcani au fost sesizați de Florența U. cu privire la faptul că soțul ei, Gheorghe, beat fiind, face scandal în casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de siguranță publică, în ideea de a aplana conflictul. Numai că Gheorghe n-a vrut să se potolească, ba mai mult, a început să-i amenințe cu un cuțit pe oamenii legii. În cele din urmă, polițiștii au reușit să-l imobilizeze și l-au dus la secție, pentru continuarea cercetărilor. Pentru isprava sa, „răzvrătitul” este cercetat penal pentru ultraj. (A.S.)

Autor:

Ultima ora

Compania proprietarilor Dedeman a primit avizul pentru preluarea Carrefour România

Pavăl Holding, compania de investiții a fraților Dragoș și...

Uniformele ar putea deveni obligatorii în școli

Un proiect legislativ inițiat de parlamentari PSD propune ca...