0:00

Petrotub şi Cetatea sunt pe podium, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Petrotub Roman și Cetatea Târgu Neamț sunt pe locul doi, respectiv trei, după disputarea etapei a 8-a în seria I a Ligii a III-a. Romașcanii au remizat, scor 0-0, pe teren propriu, cu FCM Dorohoi, nimeni alta decât echipa a doua a formației FC Botoșani, revelația turului din Liga I. Cetatea Târgu Neamț a învins cu 2-0 pe Kosarom Pașcani, golurile fiind marcate de Bobric, în minutul 39 și Bucătaru, în minutul 70. Ceahlăul II nu și-a revenit, încă, fiind învinsă cu 3-1, în deplasarea de la Miroslava, cu Știința. Golul de onoare al pietrenilor a fost înscris de Crăciunesc. După disputarea etapei a 8-a, Petrotub are 15 puncte, rămâne neînvinsă și e pe locul doi, la trei puncte de liderul Știința Miroslava, iar Cetatea e pe trei, la patru puncte de echipa ieșeană. Ceahlăul II ocupă locul 10, cu 5 puncte. (C.S.)

Articolul precedentVasile Tărâţeanu, membru de onoare al Academiei Române: “În Neamţul străjuit de Ceahlău, Dumnezeu e parcă mai aproape de noi”