0:00

Noutățile clujenilor, ZCH NEWS - sursa ta de informații

CFR Cluj l-a transferat pe Gabi Tamaș. Slab pregătit fizic, din cauză că nu a jucat vreun minut în ultimele luni, Tamaş a văzut partida de pregătire a coechipierilor de la CFR, cu Gaz Metan Mediaș, de la masa presei, alături de Vasile Maftei. Totuşi, fostul dinamovist are şanse mari să prindă lotul pentru meciul cu Ceahlăul, de la Piatra Neamţ. CFR a remizat, scor 3-3, în Gruia, cu Gaz Metan, într-un meci de pregătire. Golurile au fost marcate de Tade (min. 42-penalty), Gabionetta (57-penalty și min. 60), respectiv R. Avram (15), Bud (37), Camora (53-autogol). Antrenorul Petre Grigoraș a aliniat două formule distincte, în cele două reprize: CFR (prima repriză): Amadio – Jardan, Cadu, Brandao, Sepsi – Voiculeţ, Obiora, Hora – Pedro, Tade, Batin. CFR (repriza a doua): Mincă – Velayos, Piccolo, Rada, Camora – Muniru, Djokovic – Costea, Gabionetta, Deac – Ogbu. (C. SOROCEANU)