0:00

NEAMŢ: Brazilienii aduc victoria Ceahlăului. GALERIE FOTO, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Ze Maria

La finalul jocului dintre Concordia Chiajna şi Ceahlăul, încheiat cu scorul de 0-1, rezultat consemnat în cadrul etapei a 23 a Ligii I la fotbal, antrenorul pietrenilor, brazilianul Ze Maria, şi-a lăudat elevii pentru efortul depus.

„A fost o partidă în care ambele echipe au jucat bine. Pentru noi a fost şi mai dificil, pentru că am avut două înfrângeri consecutive cu Steaua şi Dinamo, în care nu meritam să pierdem. Mai mult, Concordia venea după două victorii consecutive. Dar băieţii au fost de aur şi ne-am impus. Au jucat extraordinar. Noi încercăm să câştigăm toate partidele, sunt toate nişte finale pentru noi. Astea le-am spus şi băieţilor. Să nu ne intereseze ce fac ceilalţi şi să ne vedem de drumul nostru”, a spus Ze Maria.

Unicul gol al partidei de la Chiajna a fost marcat de Rodrigues, în minutul 17. Ceahlăul Piatra Neamţ a jucat în inferioritate numerică din minutul 76, când a fost eliminat Gorea. Ceahlăul ocupă locul 16, după 23 de etape jucate în Liga I, cu 19 puncte. Pietrenii se situează la 6 puncte de locul ce asigură menţinerea în prima divizie. Următorul meci pentru Ceahlăul este programat pe teren propriu, împotriva formaţiei Viitorul Constanţa. (Mihai STOIAN; FOTO: Gelu CRĂCANĂ)

Rodrigues (la minge)

Rodrigues mulţumeşte Divinităţii după marcarea golului
Articolul precedentNEAMŢ: Poliţist nemţean decorat de ministrul Oprea
Articolul următorNEAMŢ: Oma­gierea profesorului Gheorghe A.M. Ciobanu, cu ocazia împlinirii vârstei de 90 de ani