0:00

Municipal Piatra Neamț – Dinamo 1-3 (-16, 19, -19,-14), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiMunicipalul pietrean a dat o replică dârză mult mai titratei adversare din prima etapă a returului Divizei masculine A1 de volei, Dinamo București, candidată la titlu, în Sala Polivalentă din Piatra Neamț. Tinerețea n-a putut compensa, însă, experiența, dar, totuși, pietrenii merg pe aceeași linie a promovării tinerilor în lot, cu orice risc. După un prim set cucerit de dinamoviști, ce au dorit să încheie rapid conturile cu formația din Piatra Neamț, elevii lui Dan Gavril și Nicu Buruș s-au mobilizat exemplar în cel de-al doilea act, pe care și l-au adjudecat clar, egalând situația în joc. Cu toate că au încercat să producă surpriza etapei și să cțștige cel puțin un punct, pietrenii au ratat de puțin această șansă în setul trei, iar apoi, în setul patru, Dinamo a condus ostilitățile, câștigând meciul, în final, cu 3-1. CV Municipal Piatra Neamț, rămâne pe locul 7, cu 13 puncte și va evolua etapa viitoare în deplasare cu Știința Explorări Baia Mare. (Mihai STOIAN)

Articolul precedentNEAMȚ: Protocol liberal de audiențe
Articolul următorNEAMŢ: Pădurile din Grinţieş, jefuite la metru cub