Mihai Mărgineanu începe turneul naţional cu concerte la Piatra Neamţ şi Târgu Neamţ

Mihai Mărgineanu începe turneul naţional cu concerte la Piatra Neamţ şi Târgu NeamţMihai Mărgineanu începe turneul naţional cu două concerte în judeţul Neamţ. Pe 31 octombrie, la Cinematograful „Dacia” din Piatra Neamţ şi pe 2 noiembrie, la Casa Culturii „Ion Creangă” din Târgu Neamţ, vor avea loc concertele cu numărul 1 şi 3 din seria de 8 manifestări din Turneul „L’Aspiraţii”.

Restul cântărilor sunt programate după cum urmează: Botosani (Casa de Cultură) – 1 noiembrie; Brăila (Teatrul „Maria Filotti”) – 7 noiembrie; Tulcea (Teatrul „Jean Bart”) – 8 noiembrie; Iaşi (Casa de Cultură a Studenţilor) – 16 noiembrie; Buzău (Sala Sporturilor) – 21 noiembrie; Suceava (Teatrul „Matei Vişniec”) – 29 noiembrie.

„Am pus bilet, pentru că noi din asta trăim – vindem stare bună şi ne dăm mari că ştim să cântăm frumos. Când o să devenim milionari, vă promit că o să cântăm gratis şi benevol”, a declarat, cu umorul binecunoscut, Mihai Mărgineanu.

Spectacolul va prezenta coloana sonoră a filmului „Las Fierbinţi”, dar şi cântecele cunoscute ale artistului. Turneul se va termina la Bucuresti, la Sala Palatului, cel mai probabil în februarie 2018. Trupa lui Mihai Mărgineanu este compusă din Cristi Horia, la vioara, KibaDachi, la bass, Michele Vişan, la chitară acustică, Motanu’, la chitară electrică, Nicu Dumitrescu, la percuţii şi Florin Ionescu, la tobe. Biletele se găsesc în format electronic pe www.iabilet.ro. (M. CONSTANTINESCU)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Video-Foto. Incendiu de proporții la stația de sortare deșeuri reciclabile din Stroiești

Pompierii militari de la subunitățile Suceava, Fălticeni și Gura...

Polițiști nemțeni premiați de Ministerul Afacerilor Interne pentru că au refuzat să ia mită

Doi polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț...

Piatra Fest 2026 – câteva mii de persoane au fost la concertul din Piața Ștefan cel Mare

Câteva mii de pietreni de toate vârstele, preponderent adolescenți...

Plan de măsuri pentru combaterea efectelor caniculei prezentat de Prefectura Neamț

Zilele următoare se anunță dificile din cauza caniculei, temperaturile...