0:00

Luptă în doi pentru promovare, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Petrotub Roman și FC Dorohoi duc în doi lupta pentru promovare în liga secundă la fotbal. În play-off-ul seriei I, din Liga a III-a, Petrotub a învins cu 3-0 pe teren propriu, pe Știința Miroslava și este pe locul doi, în ”coasta” liderului FCM Dorohoi, la două puncte distanță de formația botoșeneană. Romașcanii au deschis scorul prin căpitanul Popa, iar în repriza a doua, spre final și-au conturat victoria, prin reușitele lui Harbuzaru, în minutul 71 și Ionuț Enache, în prelungirile jocului, minutul 90 plus 4.

Dorohoiul a învins în deplasare, cu 3-1, formația Bucovina Pojorâta, în urma unui joc pe care l-a avut la discreție și se menține lider. Cetatea Târgu Neamț a reușit încă o dată să-și decepționeze suporterii, după ce a terminat la eglitate, scor: 2-2, cu Kosarom Pașcani. Pavel, atacantul dorit de Steaua, cu două sezoane în urmă, a deschis scorul, în minutul 32, după care, și l-au majorat în repriza a doua, în minutul 48 prin Dutciuc. Kosarom Pașcani a egalat prin reușitele lui Toader, din minutul 51 și Azăhărioaei, din minutul 76. (C. SOROCEANU)