0:00

LIGA A V-A: A treia victorie în campionat pentru CSM Ceahlăul * Gol în secunda 44, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCSM Ceahlăul Piatra Neamţ continuă şirul victoriilor început în urmă cu 3 săptămâni. Pietrenii au învins cu 5-2 la Flacăra Brusturi, după ce la pauză au condus cu 3-0.

CSM Ceahlăul a deschis scorul în secunda 44 prin golgeterul Zaharia. Lupei a mărit avantajul oaspeţilor printr-o „dublă” reuşită în minutele 13, respectiv 33. După pauză, localnicii au redus simţitor din diferenţă apropiindu-se ameninţător de „galben-negri”, scor 2-3. CSM Ceahlăul s-a distanţat apoi la 5-2 graţie golurilor marcate de Cădere (73) şi Pintilie (81).

„Un joc plăcut pentru cei prezenţi în tribună, palpitant, de la 3-0 s-a ajuns la 3-2. Aşa cum mă aşteptam, a fost un meci destul de greu, deoarece am întâlnit o echipă ambiţioasă. Avem trei victorii şi ne aflăm în grafic”, a declarat profesorul Toader Şteţ, antrenorul principal al pietrenilor.

Acesta împreună cu „ajutoarele” sale Avădanei şi Anton au început partida cu portarul Chiruţă şi jucătorii de câmp Cădere, Rotaru, Smău, Albu, Pintilie, Copoţ-Barb, Lupei, Apostol (cpt.), Mateiciuc, Zaharia. Au mai jucat Chelaru şi Aniculăesei. (Ana MOISE; FOTO: Gelu CRĂCANĂ)

Articolul precedentTichia de mărgăritar: consilier pentru afaceri europene la Prefectură
Articolul următorLIGA NAŢIONALĂ: CSM Roman – Danubius Galaţi 32-16 (14-9)
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.