pietricica turism

petrotub 04CSM Roman (fosta SCM Petrotub) a aflat, joi, 25 august, ce adversari va avea în sezonul 2016-2017 al Ligii a III-a şi în ce ordine îi va întâlni.

Tragerea la sorţi a programului s-a desfăşurat în Sala “Nicolae Dobrin” de la Casa Fotbalului.

Competiţia se va desfăşura în sistem fiecare cu fiecare, tur şi retur, prima etapă este programată pe 2 şi 3 septembrie, de la ora 17:00, iar romaşcanii vor juca, în deplasare, cu AFC Odorheiu Secuiesc.

La finalul campionatului, prima clasată (sunt 5 serii) va promova în Liga a II-a, iar în Liga a IV-a vor retrograda echipele clasate pe locurile 13, 14 şi 15, plus cel mai slab loc 12. (M. CONSTANTINESCU)

PROGRAMUL TURULUI

ETAPA 1

CSM Paşcani – Olimpia Râmnicu Sărat
AFC Hărman – Ştiinţa Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Roman
Avântul Valea Mărului – SC Bacău
Sportul Chiscani – Aerostar Bacău
Olimpic Cetate Râşnov – Sporting Lieşti
Metalosport Galaţi
stă.

ETAPA 2

Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani
Atletico Vaslui – AFC Hărman
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
SC Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc
Aerostar Bacău – Metalosport Galaţi
Sporting Lieşti – Sportul Chiscani
Olimpia Râmnicu Sărat – Olimpic Cetate Râşnov
Avântul Valea Mărului
stă.

ETAPA 3

Ştiinţa Miroslava – Olimpia Râmnicu Sărat
CSM Paşcani – Atletico Vaslui
AFC Hărman – CSM Roman
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – SC Bacău
Avântul Valea Mărului – Aerostar Bacău
Metalosport Galaţi – Sporting Lieşti
Sportul Chiscani – Olimpic Cetate Râşnov
AFC Odorheiu Secuiesc
stă.

ETAPA 4

Atletico Vaslui – Ştiinţa Miroslava
CSM Roman – CSM Paşcani
SC Bacău – AFC Hărman
Aerostar Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc
Sporting Lieşti – Avântul Valea Mărului
Olimpic Cetate Râşnov – Metalosport Galaţi
Olimpia Râmnicu Sărat – Sportul Chiscani
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
stă.

ETAPA 5

Atletico Vaslui – Olimpia Râmnicu Sărat
Ştiinţa Miroslava – CSM Roman
CSM Paşcani – SC Bacău
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacău
AFC Odorheiu Secuiesc – Sporting Lieşti
Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râşnov
Metalosport Galaţi – Sportul Chiscani
AFC Hărman
stă.

ETAPA 6

CSM Roman – Atletico Vaslui
SC Bacău – Ştiinţa Miroslava
Aerostar Bacău – AFC Hărman
Sporting Lieşti – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc
Sportul Chiscani – Avântul Valea Mărului
Olimpia Râmnicu Sărat – Metalosport Galaţi
CSM Paşcani
stă.

ETAPA 7

CSM Roman – Olimpia Râmnicu Sărat
Atletico Vaslui – SC Bacău
CSM Paşcani – Aerostar Bacău
AFC Hărman – Sporting Lieşti
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpic Cetate Râşnov
AFC Odorheiu Secuiesc – Sportul Chiscani
Avântul Valea Mărului – Metalosport Galaţi
Ştiinţa Miroslava
stă.

ETAPA 8

SC Bacău – CSM Roman
Aerostar Bacău – Ştiinţa Miroslava
Sporting Lieşti – CSM Paşcani
Olimpic Cetate Râşnov – AFC Hărman
Sportul Chiscani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metalosport Galaţi – AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpia Râmnicu Sărat – Avântul Valea Mărului
Atletico Vaslui
stă.

ETAPA 9

Olimpia Râmnicu Sărat – SC Bacău
Atletico Vaslui – Aerostar Bacău
Ştiinţa Miroslava – Sporting Lieşti
CSM Paşcani – Olimpic Cetate Râşnov
AFC Hărman – Sportul Chiscani
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galaţi
AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Valea Mărului
CSM Roman
stă.

ETAPA 10

Aerostar Bacău – CSM Roman
Sporting Lieşti – Atletico Vaslui
Olimpic Cetate Râşnov – Ştiinţa Miroslava
Sportul Chiscani – CSM Paşcani
Metalosport Galaţi – AFC Hărman
Avântul Valea Mărului – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpia Râmnicu Sărat
SC Bacău
stă.

ETAPA 11

SC Bacău – Aerostar Bacău
CSM Roman – Sporting Lieşti
Atletico Vaslui – Olimpic Cetate Râşnov
Ştiinţa Miroslava – Sportul Chiscani
CSM Paşcani – Metalosport Galaţi
AFC Hărman – Avântul Valea Mărului
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpia Râmnicu Sărat
stă.

ETAPA 12

Sporting Lieşti – SC Bacău
Olimpic Cetate Râşnov – CSM Roman
Sportul Chiscani – Atletico Vaslui
Metalosport Galaţi – Ştiinţa Miroslava
Avântul Valea Mărului – CSM Paşcani
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpia Râmnicu Sărat
Aerostar Bacău
stă.

ETAPA 13

Olimpia Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău
SC Bacău – Olimpic Cetate Râşnov
CSM Roman – Sportul Chiscani
Atletico Vaslui – Metalosport Galaţi
Ştiinţa Miroslava – Avântul Valea Mărului
CSM Paşcani – AFC Odorheiu Secuiesc
AFC Hărman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Sporting Lieşti
stă.

ETAPA 14

Sporting Lieşti – Aerostar Bacău
Sportul Chiscani – SC Bacău
Metalosport Galaţi – CSM Roman
Avântul Valea Mărului – Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc – Ştiinţa Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Paşcani
AFC Hărman – Olimpia Râmnicu Sărat
Olimpic Cetate Râşnov
stă.

ETAPA 15

Olimpia Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti
Aerostar Bacău – Olimpic Cetate Râşnov
SC Bacău – Metalosport Galaţi
CSM Roman – Avântul Valea Mărului
Atletico Vaslui – AFC Odorheiu Secuiesc
Ştiinţa Miroslava – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Paşcani – AFC Hărman
Sportul Chiscani
stă.