ACTUALIZARE: Foresta Suceava a pierdut, luni, 31 octombrie, cu scorul de 2-0, meciul din deplasare cu Luceafărul Oradea. Au marcat Ban (45) şi Arnăutu (89)

CLASAMENT

1.Juventus Bucureşti (*) 34
2.FC Braşov (*) 31
3.CS Mioveni 28
4.Sepsi Sf. Gheorghe 25
5.Foresta Suceava 25
6.Olimpia Satu Mare 24
7.Chindia Târgovişte 24
8.UTA 23
9.CS Afumaţi 20
10. Luceafărul Oradea 19
11. Dacia Unirea Brăila 19
12. CSM Rm. Vâlcea 16
13. Academica Clinceni 15
14. Dunărea Călăraşi 13
15. CS Baloteşti 10
16. Unirea Tărlungeni (**) 10
17. Metalul Reşiţa (**) 10
18. Politehnica Timişoara (**) 9
19. ACS Berceni (**) 0

(*) promovează în Liga I

(**) retrogradează în Liga a III-a

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Facebook)

*****

suceava-foresta-01ŞTIRE INIŢIALĂ: Foresta Suceava are o deplasare lungă în etapa a XIV-a a Ligii a II-a. Având meci de cupă joi, sucevenii vor juca abia astăzi, 31 octombrie, la Luceafărul Oradea.

Vineri, 28 octombrie, s-a jucat Juventus Bucureşti – ACS Berceni, scor 5-0.

Sâmbătă, 29 octombrie, s-au înregistrat rezultatele: Academica Clinceni – CS Mioveni 1-4, FC Braşov – Metalul Reşiţa 2-0, Dunărea Călăraşi – ASU Politehnica Timişoara 2-3 şi Sepsi Sf. Gheorghe – Chindia Târgovişte 2-1.

Duminică, 30 octombrie: CS Afumaţi – CSM Rm. Vâlcea 3-1, Olimpia Satu Mare – CS Baloteşti 2-1 şi Unirea Tărlugeni – UTA 2-4. Dacia Unirea Brăila a stat, deoarece Şoimii Pâncota a fost exclusă din Liga a II-a. Toate rezultatele formaţiei arădene au fost anulate, producându-se modificări şi în clasament.

CLASAMENT

1.Juventus Bucureşti (*)34
2.FC Braşov (*)31
3.CS Mioveni28
4.Foresta Suceava25
5.Sepsi Sf. Gheorghe25
6.Olimpia Satu Mare24
7.Chindia Târgovişte24
8.UTA23
9.CS Afumaţi20
10. Dacia Unirea Brăila19
11. CSM Rm. Vâlcea16
12. Luceafărul Oradea16
13. Academica Clinceni15
14. Dunărea Călăraşi13
15. CS Baloteşti10
16. Unirea Tărlungeni (**)10
17. Metalul Reşiţa (**)10
18. Politehnica Timişoara (**)9
19. ACS Berceni (**)0

(*) promovează în Liga I

(**) retrogradează în Liga a III-a

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Facebook)