Echipele U17 şi U19 ale CSM Ceahlăul Piatra Neamţ au partide dificile sâmbătă, 13 octombrie, împotriva formaţiilor Rapid Bucureşti şi Steaua Bucureşti, în Liga Elitelor. Formaţia U17 va juca, de la ora 10:00, cu Rapid Bucureşti, iar formaţia U19, de la ora 12:00, cu Steaua Bucureşti. Ambele meciuri sunt în deplasare.

CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ U17

La U17, sâmbătă, 13 octombrie, mai au loc partidele Viitorul Constanţa-Kids Tâmpa Braşov şi FC Voluntari-LPS Focşani, în timp ce duminică, 14 octombrie, sunt programate disputele: Concordia Chiajna-Dinamo Bucureşti şi FCSB-Politehnica Iaşi.

CLASAMENT

1.CONCORDIA CHIAJNA22005-16
2.Rapid Bucureşti22004-26
3.Dinamo Bucureşti11004-03
4.CSM Ceahlăul21015-53
5.FCSB21015-53
6.Politehnica Iaşi20110-11
7.FC Voluntari20112-41
8.LPS Focşani10010-20
9.Kids Tâmpa Braşov20022-70
CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ U19

La U19, sâmbătă, 13 octombrie au loc disputele Viitorul Constanţa- Csikszereda Miercurea Ciuc II, Petrosport Ploieşti-Dinamo Bucureşti şi Sport Team Bucureşti-LPS Galaţi, în timp ce duminică, 14 octombrie, se desfăşoară meciul FCSB-Sporting Juniorul Vaslui.

CLASAMENT

1.PETROSPORT PLOIEŞTI22009-26
2.FCSB22007-26
3.Sporting Juniorul Vaslui22004-06
4.Viitorul Constanţa110010-03
5.Dinamo Bucureşti11002-03
6.Sport Team Bucureşti21011-13
7.Csikszereda Mc. Ciuc II20021-50
8.CSM Ceahlăul20021-70
9.Steaua Bucureşti20021-70
10.LPS Galaţi20021-130

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: G. CRĂCANĂ)