0:00

ACTUALIZARE LIGA A III-A: Cetatea – Panciu 1 –  0 * Rădăuţi – Petrotub 0 – 1, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiACTUALIZARE: Cetatea Târgu Neamţ a reuşit să se impună în partida de campionat, de sâmbătă, 21 noiembrie, de pe teren propriu, cu CS Panciu.

Scorul final a fost 1 – 0, golul fiind marcat de Cojocariu chiar în al doilea minut de prelungire al partidei (90+2).

Celelalte rezultate: Sporting Lieşti – Olimpia Râmnicu Sărat 2 – 2, Ştiinţa Miroslava – FC Zagon 3 – 0, Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Paşcani 3 – 0 şi Atletico Vaslui – Inter Dorohoi 1 – 1.

(M. CONSTANTINESCU)

ŞTIRE INIŢIALĂ: Petrotub Roman a încheiat turul de campionat cu o victorie preţioasă, scor 1 – 0, pe terenul celor de la Bucovina Rădăuţi. A marcat Damian (31). Partida a contat pentru etapa a XIII-a a Ligii a III-a, Seria I şi s-a disputat vineri, 20 noiembrie.

Într-o altă partidă dispută tot vineri, Aerostar Bacău – Metalosport Galaţi 0 – 3. Cetatea Târgu Neamţ va juca, sâmbătă, 21 noiembrie, de la ora 14:00, pe teren propriu, cu CS Panciu, căutând victoria care să o îndepărteze de zona periculoasă. Tot sâmbătă, de la ora 14:00, se mai joacă partidele: Sporting Lieşti – Olimpia Râmnicu Sărat, Ştiinţa Miroslava – FC Zagon, Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Paşcani şi Atletico Vaslui – Inter Dorohoi.