La Căminul cultural Vânători-Neamţ: Spectacol dedicat Marii Uniri

vinatori camin cultural 02

Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ şi Primăria Vânători-Neamţ organizează duminică, 1 decembrie 2013, de la ora 16, la Centrul Social-Cultural „Mihail Sadoveanu” din comuna Vânători-Neamţ, un spectacol destinat celebrării Zilei Naţionale a României. Invitaţii spectacolului vor fi Ansamblul folcloric „Floricică de la Munte” al Centrului pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ, coordonat de Dedilia Popovici, soliştii vocali Paula Andrei, Nicoleta Andrei, Robert Olaru, Elena Zaharia, Diana Căpitanu, Maricica Andrei, Ioan Hongu şi Delia Irimie Stoian, Formaţia „Datina străbună” din comuna Piatra Şoimului, coordonată de pr. Lucian Mocănaşu, precum şi două formaţii din comuna Vânători-Neamţ, Corul „Vânătorii lui Ştefan cel Mare”, coordonat de Cristina Petrariu şi Ansamblul „Dor vânătorean”, coordonat de prof. Vasile Urzică. (N.S.)

Autor:

Ultima ora

Plan de măsuri pentru combaterea efectelor caniculei prezentat de Prefectura Neamț

Zilele următoare se anunță dificile din cauza caniculei, temperaturile...

VIDEO. O discuție cu mastrul Florin Piersic la Piatra Fest 2026

Vizita făcută de Florin Piersic la Piatra Neamț pentru...