pietricica turism

Astăzi, 31 martie, au avut loc partidele etapei a X-a (prima a returului) în cadrul Seriei A a Ligii a V-a. Lidera la zi, Vulturul Costişa, a făcut un neaşteptat pas greşit, încheind la egalitate, pe teren propriu, cu Viitorul Podoleni, scor: 3-3 (0-1). De acest semieşec, a profitat Bravo Bodeşti, care a învins pe terenul echipei de pe locul 3, Voinţa Dochia, cu scorul de 2-1 (1-0), şi a urcat pe locul întâi.

Alte rezultate din runda de astăzi: Stejarul Ţibucani-Ozana Timişeşti 0-4 (0-1), Zorile Urecheni-ASF Girov 4-2 (3-1) şi AS Grumăzeşti-Flacăra Brusturi 1-1 (1-0).

CLASAMENT

1BRAVO BODEŞTI10910381928
2VULTURUL COSTIŞA10820391326
3Voinţa Dochia10604352318
4Ozana Timişeşti10424231514
5Stejarul Ţibucani10415262413
6Flacăra Brusturi10325223211
7Zorile Urecheni10325192911
8ASF Girov10244232410
9Viitorul Podoleni1022622398
10AS Grumăzeşti100288372

Duminică, 7 aprilie, de la ora 11:00, în cadrul etapei a XI-a, este programat derby-ul Bravo Bodeşti-Vulturul Costişa, dar şi partidele Flacăra Brusturi-Voinţa Dochia, Ozana Timişeşti-AS Grumăzeşti, Stejarul Ţibucani-Zorile Urecheni şi Viitorul Podoleni-ASF Girov. Tot duminica viitoare va începe returul şi în Seria B a Ligii a V-a, runda cuprinzând partidele: Voinţa Valea Ursului-Arsenal Văleni, Siretul Doljeşti-Stejarul Stăniţa, Voinţa Bozieni-Moldova II Cordun şi ASWST Oniceni-Unirea Tămăşeni. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: G. CRĂCANĂ)