pietricica turism

Duminică, 7 aprilie, a avut loc etapa a XI-a în Seria A a Ligii a V-a. În meciul vedetă al rundei, fruntaşele clasamentului au încheiat, din nou, la egalitate: Bravo Bodeşti-Vulturul Costişa 1-1 (1-1). Au marcat Nuţu/Cozma.

Echipele clasate pe locurile 3, 4 şi 5 au obţinut victorii detaşate: Flacăra Brusturi-Voinţa Dochia 1-5 (1-1), Ozana Timişeşti-AS Grumăzeşti 8-1 (4-0) şi Stejarul Ţibucani-Zorile Urecheni 1-4 (0-0). Într-o altă partidă: Viitorul Podoleni-ASF Girov 3-0 (2-0).

CLASAMENT

1BRAVO BODEŞTI (*)11920392029
2VULTURUL COSTIŞA (*)11830401427
3Voinţa Dochia11704402421
4Ozana Timişeşti11524311617
5Zorile Urecheni11425233014
6Stejarul Ţibucani11416272813
7Viitorul Podoleni11326253911
8Flacăra Brusturi11326233711
9ASF Girov11245232710
10AS Grumăzeşti110299452

(*) primele două clasate se califică în play-off

Duminică, 14 aprilie, în runda a XII-a, sunt programate meciurile: ASF Girov-Bravo Bodeşti, Vulturul Costişa-Flacăra Brusturi, Voinţa Dochia-Ozana Timişeşti, Zorile Urecheni-Viitorul Podoleni, AS Grumăzeşti-Stejarul Ţibucani. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: G. CRĂCANĂ)