reclama autocenter

Duminică, 8 martie, s-a derulat etapa a XIII-a în cadrul Seriei A a Ligii a IV-a. A fost o rundă în care favoritele la play-off şi-au confirmat poziţia prin scoruri confortabile: Voinţa Dochia-Bradu Borca 2-11 (1-7), Stejarul Ţibucani-Speranţa Răuceşti 0-6 (0-3) şi Viitorul Podoleni-Bravo Bodeşti 0-4 (0-2). Fotografii şi imagini filmate la partida de la Ţibucani:

Şi Ozana Timişeşti a obţinut o victorie clară în faţa Energiei Pângăraţi, scor 6-2 (2-0) şi s-a distanţat la 4 puncte de urmăritoare pe locul 4 al clasamentului. Alte rezultate: Flacăra Brusturi-Zorile Urecheni 1-1 (1-1) şi ASF Girov-AS Grumăzeşti 4-1 (1-0).

CLASAMENT

1Bradu Borca12120078936
2Speranţa Răuceşti131201631136
3Bravo Bodeşti131012422131
4Ozana Timişeşti13715442722
5Energia Pângăraţi13535263518
6Stejarul Ţibucani13526363217
7Zorile Urecheni13517333716
8Flacăra Brusturi13328245211
9AS Grumăzeşti13328164811
10Viitorul Podoleni12318224210
11Voinţa Dochia13301020559
12ASF Girov13211017527

(M. CONSTANTINESCU)

Articolul precedentL4SB Voinţa Ion Creangă a intrat între favoritele la play-off
Articolul următorCoronavirus – Zboruri anulate spre Italia, excepții pentru marii transportatori de mărfuri
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.