Duminică, 8 martie, s-a derulat etapa a XIII-a în cadrul Seriei A a Ligii a IV-a. A fost o rundă în care favoritele la play-off şi-au confirmat poziţia prin scoruri confortabile: Voinţa Dochia-Bradu Borca 2-11 (1-7), Stejarul Ţibucani-Speranţa Răuceşti 0-6 (0-3) şi Viitorul Podoleni-Bravo Bodeşti 0-4 (0-2). Fotografii şi imagini filmate la partida de la Ţibucani:

Şi Ozana Timişeşti a obţinut o victorie clară în faţa Energiei Pângăraţi, scor 6-2 (2-0) şi s-a distanţat la 4 puncte de urmăritoare pe locul 4 al clasamentului. Alte rezultate: Flacăra Brusturi-Zorile Urecheni 1-1 (1-1) şi ASF Girov-AS Grumăzeşti 4-1 (1-0).

CLASAMENT

1Bradu Borca12120078936
2Speranţa Răuceşti131201631136
3Bravo Bodeşti131012422131
4Ozana Timişeşti13715442722
5Energia Pângăraţi13535263518
6Stejarul Ţibucani13526363217
7Zorile Urecheni13517333716
8Flacăra Brusturi13328245211
9AS Grumăzeşti13328164811
10Viitorul Podoleni12318224210
11Voinţa Dochia13301020559
12ASF Girov13211017527

(M. CONSTANTINESCU)