0:00

Duminică, 6 mai, a avut loc etapa I a play-off-ului în Liga a IV-a. Cele două favorite – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ şi Bradu Borca – au început cu victorii.

L4 CSM Ceahlăul şi Bradu au început play-off-ul cu victorii, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Bradu-Cimentul 2-1 (1-1)

În partida vedetă a rundei (dacă există aşa ceva în play-off!), Bradu Borca a depăşit Cimentul Bicaz, cu scorul de 2-1 (1-1). Oaspeţii au deschis scorul prin Bălăjel, iar gazdele au câştigat prin golurile marcate de căpitanul Ionuţ Gavril.

CSM Ceahlăul-Victoria 5-0 (1-0)

În cealaltă partidă a etapei, CSM Ceahlăul Piatra Neamţ a fructificat terenul propriu cu un sec 5-0 (1-0) cu Victoria Horia. A fost o primă repriză echilibrată, formaţia din Horia jucând cu multă ambiţie. După pauză, oaspeţii au căzut fizic, astfel că scorul a luat proporţii. Au marcat: Copoţ-Barb (11 metri), Mateiciuc (2), Rotaru şi Pîntea.

CLASAMENT

1 CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 25
2 Bradu Borca 21
3 Cimentul Bicaz 16
4 Victoria Horia 15

Etapa a II-a a play-off-ului programează duminică, 13 mai, partidele: CSM Ceahlăul Piatra Neamţ-Bradu Borca şi Victoria Horia-Cimentul Bicaz. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: R. VASILIUS – Bradu Borca)

Articolul precedentPărinţii – la muncă în Italia, fata – dispărută de acasă
Articolul următorGALERIE FOTO L4 CSM Ceahlăul-Victoria, 90 de minute în 45 de instantanee