0:00

Bradu Borca-Speranţa Răuceşti, meciul vedetă al rundei de duminică, 1 aprilie, a Ligii a IV-a, s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor: 2-1 (1-0). Au marcat Gorovei şi Săriţanu/Cucoş.

L4: Bradu-Speranţa 2-1 (1-1), după un meci extrem de tensionat, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiMeciul a fost unul extrem de tensionat, chiar peste ceea ce era de aşteptat, având în vedere rivalitatea dintre cele două echipe. Probabil partida şi ceea ce s-a întâmplat în cele peste 90 de minute vor face obiectul analizei AJF Neamţ, din punct de vedere disciplinar. Din păcate, preşedintele Bradu Borca, Ciprian Jigane, a ajuns la urgenţe din cauza tensiunii acumulate la meci. De cealaltă parte, reprezentanţii Speranţei Răuceşti s-au declarat nemulţumiţi şi de arbitraj şi de comportamentul gazdelor.

L4: Bradu-Speranţa 2-1 (1-1), după un meci extrem de tensionat, ZCH NEWS - sursa ta de informații„A fost un joc foarte slab. Nu ştiu dacă s-au jucat 20 de minute de fotbal. Gazdele au întrerupt foarte des meciul şi au marcat şi un gol din offside, după părerea mea. Consider că la acest meci trebuia o brigadă cu pretenţii, condusă de arbitri precum Ovidiu Arusoaiei, Cosmin Apetrei sau Marius Diaconu. De asemenea, eu cred că nu te poţi preta ca şi conducător de club să iei de gât un jucător al echipei adverse”, a declarat Daniel Zavate, tehnicianul Speranţei Răuceşti.

Suntem încă în aşteptarea unei reacţii din partea tehnicianului Bradu Borca, Florin Pintilii. Despre celelalte meciuri ale etapei puteţi citi AICI.

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: R. VASILIUS)

Articolul precedentFOTO L4: CSM Ceahlăul, a 11-a victorie! Cimentul urcă pe 3! Victoria – semieşec „acasă”!
Articolul următorAntrenorii L4 la unison: „Trebuie Ambulanţe la meciuri, dar de unde bani!”