0:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ a pierdut sâmbătă, 16 martie, pe terenul candidatei la promovare Suporter Club Oţelul Galaţi. Gazdele au învins cu scorul de 2-1 (0-1). Au marcat: Sălăgeanu (63), Cîrjan (65 – penalty)/Oteliţă (10). Pietrenii se plâng de arbitraj şi consideră că ar fi trebuit să beneficieze de un penalty în minutul 38:

Dacă se făcea 0-2?Unul dintre momentele importante ale jocului SC Oțeul Galați – CSM Ceahlăul Piatra Neamț s-a consumat și consemnat în minutul 38. După o aruncare de la margine, balonul ajunge la Copoț-Barb, care trimite din prima pe culoar pentru sprintul lui R.Vasile. Atacantul nostru a intrat cu mingea în careu având o situație clară de gol, dar a fost trântit de un adversar. Arbitrul a dictat lovitură liberă în favoarea gazdelor și ”galben” pentru jucătorul nostru.Considerăm că decizia arbitrului ar fi trebuit să fie penalty pentru CSM Ceahlăul și eliminare pentru apărătorul gălățean. Dacă se facea 0-2?Comentariile ofensatoare la adresa arbitrului vor fi ștrese.

Publicată de CSM Ceahlăul Piatra Neamț pe Duminică, 17 martie 2019

Alte rezultate din etapa a XVIII-a a Ligii a III-a, Seria I: Sporting Lieşti-Gloria Buzău 0-2 (0-0), Metalul Buzău-Bucovina Rădăuţi 2-1 (1-1), Ştiinţa Miroslava-Sănătatea Darabani 2-0 (1-0), Foresta Suceava-CSM Focşani 2-2 (0-2), KSE Târgu Secuiesc-AFC Botoşani II 2-3 (1-3) şi CSM Râmnicu Sărat-CSM Paşcani 0-3 (0-2). Şomuz Fălticeni a stat.

L3 SC Oţelul Galaţi-CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 2-1 (0-1) * Pietrenii se plâng de arbitraj!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCLASAMENT

15 Sănătatea Darabani 17 2 2 13 14-48 8

În etapa a XIX-a, CSM Ceahlăul Piatra Neamţ va juca sâmbătă, 23 martie, de la ora 15:00, pe teren propriu, împotriva Ştiinţei Miroslava. (M. CONSTANTINESCU; VIDEO: CSM Ceahlăul Piatra Neamţ; FOTO: G. CRĂCANĂ)

Articolul precedentSimulare BAC 2019: foaia goală sau manifest
Articolul următorIncendii de vegetație uscată și stuf la Soci și Bălănești și pe str. Fermelor din Piatra Neamț. Video