0:00

Astăzi, 5 octombrie, au avut loc meciurile etapei a şaptea în cadrul Ligii a III-a, Seria I. CSM Ceahlăul Piatra Neamţ a reuşit să obţină, in extremis, o victorie absolut necesară pe terenul formaţiei Universitatea Dunărea de Jos Galaţi, scor 1-0 (0-0). Unicul gol a fost marcat de Jalbă (90).

L3 CSM Ceahlăul, victorie în ultimul minut * Ozana, înfrângere la Suceava, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiOzana Târgu Neamţ în schimb a plecat învinsă de pe terenul Forestei Suceava, una dintre candidatele la promovare. Sucevenii au învins cu 3-1 (2-0), prin golurile marcate de Martin (19, 74), Drugă (43 – penalty)/Hodorogea (81).

L3 CSM Ceahlăul, victorie în ultimul minut * Ozana, înfrângere la Suceava, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiEtapa a debutat vineri, 4 octombrie, cu partida CSM Bacău-CSM Focşani 0-0. Tot astăzi au avut loc şi meciurile: CSM Paşcani-Aerostar Bacău 0-7 (0-0) – Zaharia (53), Gorovei (65), Vraciu (67, 80, 88), Botezatu (72), Danale (84); Huşana Huşi-FC Botoşani II 2-1 (0-1) – Solomon (50), Gîrdea (90)/Chică Roşă (18); Şomuz Fălticeni-Ştiinţa Miroslava 0-2 (0-0) – Sandu (66 – penalty, 76 – penalty); Bucovina Rădăuţi-Suporter Club Oţelul Galaţi 1-2 (0-1) – Ungurianu (68 – penalty)/Munteanu (37), Crihană (59) şi Sporting Lieşti-KSE Târgu Secuiesc 1-0 (0-0) – Stan (60).

16 CSM Paşcani 7 0 0 7 8-31 0

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: A. CIOTÎRCĂ-Ozana Târgu Neamţ)

Articolul precedentL4SA Borca, meci dificil la Bodeşti * Răuceşti, ultimul antrenament oficial înaintea derby-ului