La sfârşitul săptămânii trecute, au avut loc partidele etapei a patra în cadrul Ligii I. După disputarea acestei runde, FC Botoşani ocupă locul 4 în clasament, iar Politehnica Iaşi locul 7.

FC BOTOŞANI (în roşu)

FC Botoşani a obţinut următoarele rezultate: 3-2, în deplasare, cu FC Argeş; 4-0, acasă, cu Politehnica Iaşi; 1-1, în deplasare, cu Dinamo Bucureşti şi 0-0, acasă, cu Academica Clinceni.

Politehnica Iaşi a înregistrat următoarele scoruri: 1-0, acasă, cu Chindia Târgovişte, 0-4, în deplasare, cu FC Botoşani, 1-4, acasă, cu Gaz Metan Mediaş şi 3-2, în deplasare, cu UT Arad.

CLASAMENT

1UNIVERSITATEA CRAIOVA44009-212
2CFR Cluj43105-110
3FCS Bucureşti430110-29
4FC Botoşani42208-38
5FC Voluntari42115-47
6Gaz Metan Mediaş42028-66
7Politehnica Iaşi42025-106
8Hermannstadt Sibiu41216-55
9Dinamo Bucureşti41215-45
10Chindia Târgovişte41122-44
11UT Arad40314-53
12Sepsi Sfântu Gheorghe40313-43
13Academica Clinceni40313-43
14Viitorul Constanţa40223-92
15FC Argeş40133-91
16Astra Giurgiu40132-91

În etapa a V-a, sunt programate partidele Politehnica Iaşi-FCS Bucureşti şi Hermannstadt Sibiu-FC Botoşani. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: FC Botoşani, Politehnica Iaşi)

Articolul precedentÎnarmați cu hârlețe și însoțiți de câini – prinși la trufe, la Cuiejdi
Articolul următorL2 Nemţeanul Costel Enache, debut victorios pe banca Universităţii Cluj
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.