La sfârşitul săptămânii trecute, au avut loc partidele etapei a patra în cadrul Ligii I. După disputarea acestei runde, FC Botoşani ocupă locul 4 în clasament, iar Politehnica Iaşi locul 7.

FC BOTOŞANI (în roşu)

FC Botoşani a obţinut următoarele rezultate: 3-2, în deplasare, cu FC Argeş; 4-0, acasă, cu Politehnica Iaşi; 1-1, în deplasare, cu Dinamo Bucureşti şi 0-0, acasă, cu Academica Clinceni.

Politehnica Iaşi a înregistrat următoarele scoruri: 1-0, acasă, cu Chindia Târgovişte, 0-4, în deplasare, cu FC Botoşani, 1-4, acasă, cu Gaz Metan Mediaş şi 3-2, în deplasare, cu UT Arad.

CLASAMENT

1UNIVERSITATEA CRAIOVA44009-212
2CFR Cluj43105-110
3FCS Bucureşti430110-29
4FC Botoşani42208-38
5FC Voluntari42115-47
6Gaz Metan Mediaş42028-66
7Politehnica Iaşi42025-106
8Hermannstadt Sibiu41216-55
9Dinamo Bucureşti41215-45
10Chindia Târgovişte41122-44
11UT Arad40314-53
12Sepsi Sfântu Gheorghe40313-43
13Academica Clinceni40313-43
14Viitorul Constanţa40223-92
15FC Argeş40133-91
16Astra Giurgiu40132-91

În etapa a V-a, sunt programate partidele Politehnica Iaşi-FCS Bucureşti şi Hermannstadt Sibiu-FC Botoşani. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: FC Botoşani, Politehnica Iaşi)