Joburi la privat și pentru nemțenii cu studii superioare

Joburi la privat și pentru nemțenii cu studii superioareCele mai multe locuri de muncă sunt oferite de firmele private din zona Piatra-Neamț, la acest început de săptămână. Cei care vor să se angajeze pot alege din cele 120 de joburi existente în domenii diverse. Sunt și câteva posturi pentru cei cu studii superioare: inginer zootehnie, inspector resurse umane, marketing, contabil. Dar și pentru cei calificați în diverse meserii: tâmplar, sudor, strungar, vânzător, electrician, fochist, croitor.

Șomerii din zona Roman au la dispoziție 100 de joburi în comerț, construcții și materiale de construcții, alimentație publică sau mecanică.

În schimb, în zona Târgu Neamț sunt aceleași patru firme care și săptămâna trecută căutau 13 lucrători în silvicultură și comerț.

Informații complete și detaliate despre angajatori se pot obține de la Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Neamț, la telefon 0233.237780.

C.I.

Autor:

Ultima ora

Titularizare 2026. Modelul, când și unde se pot depune contestațiile la ISJ Neamț

Candidații din județul Neamț nemulțumiți de modul în care...

Peste 7.800 de posturi din sănătate, deblocate la nivel național

Comisia pentru Sănătate din Camera Deputaților a adoptat, în...

Bacău. Doi tineri, arestați preventiv după ce ar fi tâlhărit și agresat un bărbat

Doi tineri au fost arestați preventiv pentru 30 de...