0:00

Înfrângere rușinoasă pentru Cetatea Târgu Neamț : 0-27!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎn campionatul județean de junior D, astăzi, la Târgu Neamț, în etapa a VII-a, s-a înregistrat un scor gigantic: Cetatea – Bradul Roznov 0-27. Practic, s-a dat un gol la două minute și jumătate, pentru că la juniori se joacă 30 de minute repriza.

„Partida a fost la un pas de a nu se disputa. Dacă nu am fi jucat, Bradul nu ajungea pe primul loc. Era o diferență între noi și LPS Piatra Neamț de 8 goluri. În schimb, am dat telefoane la conducerea Asociației Județene Neamț, iar partida s-a jucat. Tinerii noștri fotbaliști au fost magnifici!!!„, a declarat prof. Marius Anghel, antrenorul și sufletul echipei. Cu decenii în urmă, forestierii roznoveni au pierdut un meci, cu Danubiana Roman, cu scorul de 11-0. La acest scor, chibiții de la „Zahăr” și „Calul bălan” spuneau că trebuia să le ia tricourile adversarilor. Acum, urmașii roznovenilor i-au răzbunat ca scor, în schimb nu știm ce le-ar mai fi luat plăieșilor.

Articolul precedentLIGA A III-a: Cetatea şi Petrotub se întâlnesc în derby-ul judeţului
Articolul următorIonuț Maior, membru al formaţiei Bruma din Onești, printre decedații de sâmbătă