0:00

HCM Roman, în semifinalele Cupei României!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiHCM Roman și HC Dunărea Brăila se alătură formaţiei HCM Baia Mare, în Final Four-ul Cupei României la handbal feminin, ca urmare a victoriilor înregistrate miercuri, 11 mai, în sferturile de finală.

Echipa antrenată de Florentin Pera a înregistrat a șasea victorie consecutivă pe terenul Craiovei în toate competițiile, după ce a dispus cu 28-23 (13-12) de SCMU.

Gazdele au pierdut-o însă pe golghetera Zivkovic, în minutul 15, care a primit cartonașul roșu după ce a lovit-o cu mingea în față pe Tymoshenkova din aruncare de la 7 metri, dar și pe Băbeanu, în minutul 46, accidentată la gleznă.

FRH va anunța în timp util unde va organiza turneul final al celor 4 formații calificate în semifinale.

Pe data de 13 mai se va cunoaște și cea de-a patra echipă, după disputarea meciului dintre Rapid și CSM București. (M. STOIAN)

Articolul precedentCS „Steel Man” Târgu-Neamț, mulţumiri pentru Primărie, CJ şi mass-media
Articolul următorFostă handbalistă la Piatra Neamţ, câştigătoare a Ligii Campionilor!