reclama autocenter

HC Pietricica Neamţ a pierdut deplasarea de la CSU Galaţi (ocupanta locului 2 în clasament) din etapa a V-a a Diviziei A, Seria A de handbal masculin. Gazdele jocului s-au impus cu scorul de 35-29 (14-11). Pentru nemţeni au marcat: Florea 6, V. Drugă 5, Lăpușneanu 5, M. Drugă 5, Mihalcea 3, Ciucanu 2, Stelea 2 şi Petrea.

Participarea la acest meci a fost însă una în condiţii dificile: “Echipa noastră a făcut deplasarea la Galați în ziua meciului, cu mașinile personale, în efectiv redus (doar 8 jucători de câmp și un singur portar) și fără antrenorii Adriana&Răzvan Caba. Împotriva tuturor impedimentelor, băieții noștri au etalat un joc entuziasmant atât pe faza defensivă, cât şi în atac. Coordonați din teren de experimentații Paul Lăpuşneanu şi frații Drugă, jucătorii noștri au lăsat pe parchetul Sălii Siderurgistul o impresie excelentă, prin dăruire, disciplină, efort fizic şi calitate tehnico-tactică, punându-i la grea încercare pe handbaliștii din Galați”, se precizează pe pagina de Facebook a echipei nemţene. Rezultatele complete ale rundei a V-a au fost următoarele:

CLASAMENT

1MAGNUM BOTOŞANI550018211715
2CSU Galaţi550017414015
3CSM Vaslui Divizia A53021551629
4CSU din Suceava Divizia A52031651666
5CSM Focşani Divizia A52031411446
6CSM Bacău Divizia A52031351496
7Politehnica Iaşi51041291613
8HC Pietricica Neamţ50051341760

Runda a VI-a programează meciurile:

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: HC Pietricica Neamţ)

Articolul precedentProiect de educație rutieră al polițiștilor nemțeni
Articolul următorHANDBAL FEMININ HCF Piatra Neamţ, victorie superbă cu Corona Braşov
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.