0:00

Ozana Târgu Neamţ şi Bradu Borca au încheiat la egalitate meciul disputat astăzi, 17 martie, în etapa a XI-a a Ligii a IV-a. Scorul consemnat la finalul celor 90 de minute a fost 1-1 (1-0), prin golurile marcate de Patrichi (43)/Talpan (90).

FOTO&VIDEO L4 Ozana şi Bradu încheie la egalitate * Răuceşti profită şi urcă pe 2, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiMeciul a fost unul modest, nici una dintre echipe nereuşind să depăşească miza punctelor puse în joc. Totuşi, Bradu Borca a părut a fi o formaţie ceva-ceva mai solidă. S-au consemnat şi două eliminări, Adrian Ilie (Bradu) şi Tofan (Ozana), în ambele cazuri fiind vorba de cumul de cartonaşe galbene.

De asemenea, ambele formaţii au solicitat măcar o lovitură de la 11 metri. Ozana a fost chiar foarte aproape în minutul 58, când centralul Cosmin Apetrei a arătat punctul cu var, dar a revenit asupra deciziei după o consultare cu asistentul Cosmin Cercel. Bradu a solicitat penalty în minutele de prelungire, invocând o intervenţie imprudentă a portarului Dragoş Iftimie.

FOTO&VIDEO L4 Ozana şi Bradu încheie la egalitate * Răuceşti profită şi urcă pe 2, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiDe remiza de la Târgu Neamţ a profitat Speranţa Răuceşti, care reuşeşte să revină pe locul secund al clasamentului. A fost Energia Pângăraţi-Speranţa Răuceşti 2-10 (1-7), marcatorii echipei din Răuceşti fiind Boghian, Cucoş (3), Furtună, Matei (3), Grigoraş şi Ciocoiu. În a treia partidă a rundei: Moldova Cordun-Victoria Horia 4-3 (2-1).

6 Energia Pângăraţi 11 0 0 11 8-62 0

Etapa a XII-a programează duminică, 24 martie, de la ora 11:00, partidele: Bradu Borca-Victoria Horia, Speranţa Răuceşti-Moldova Cordun şi Ozana Târgu Neamţ-Energia Pângăraţi. (M. CONSTANTINESCU)

Articolul precedentIncendii de vegetație uscată și stuf la Soci și Bălănești și pe str. Fermelor din Piatra Neamț. Video