pietricica turism
heidelbergcement

În organizarea Centrului pentru Cultură şi Arte “Carmen Saeculare” Neamţ, se află în plină desfăşurarea în această perioadă cea de a XXIX-a ediţie a Festivalului-concurs naţional de muzică populară pentru copii şi tineri “FLORILE CEAHLĂULUI”. Început pe 24 februarie, odată cu înscrierile în competiție, Festivalul a ajuns la finalul primei etape, cea a preselecţiei naţionale. Iată numele concurenţilor care şi-au câştigat dreptul de a concura în faza finală, cea care se va desfăşura, la Piatra-Neamţ, la finalul acestei luni, în perioada 24 – 26 martie.

SECŢIUNEA CANTO TRADIŢIONAL
Grupa 9-14 ani
Albu Florentina – Vaslui
Aniculăesei Patricia Maria – Suceava
Antoche Raluca Victoria – Neamţ
Antohe Ştefan Ciprian – Galaţi
Anuţa Elena Mădălina – Gorj
Bălan Anca Maria – Neamţ
Bertea Delia Valentina – Suceava
Boricean Mălina Maria – Covasna
Căciulescu Elena Denisa – Neamţ
Chichernea Giulia AnaMaria – Braşov
Chirica Iuliana Magdalena – Suceava
Chişe Andreea Cosmina – Bihor
Crăciun Ana Maria – Vâlcea
Dumitraşcu Nicole Cristinne – Ialomiţa
Grigoriţă Anda Cristina – Neamţ
Iftime Ioana – Suceava
Lăcătuş AnaMaria – Vrancea
Mardari Andreea Elena – Neamţ
Merca Iulia Paula – Cluj
Merca Tudor Dragoş – Cluj
Mirică Iuliana Bianca – Brăila
Negrea Teodora – Suceava
Nuţu Diana Valentina – Brăila
Oprea Valentina Vasia – Olt
Otvoş Mara Mădălina – Harghita
Petcu Maria Ruxandra – Galaţi
Popa Bianca Diana – Bihor
Prundu Elena Alice – Neamţ
Roşu Andra Marina – Bucureşti
Sacară Petruţa Manuela – Iaşi
Săndulache Iustin Andrei – Neamţ
Simoiu Elena Alexandra – Ialomiţa
Solovăstru Maria Emilia – Suceava
Straton Ioana Maria – Suceava
Turcu Luiza Elena – Dolj
Vlad Robert Daniel – Buzău

Grupa 15-19 ani
Andronache Denisia Elena – Botoşani
Apetrei Mara Iustina – Neamţ
Artem Mădălina Elena – Tulcea
Bălan Andrei – Neamţ
Ciubotaru Diana Florinela – Neamţ
Constantin Alina Mădălina – Buzău
Florescu Paula – Bacău
Gîrbuleţ Ionel Alin – Neamţ
Ioviţă Casiana Gabriela – Braşov
Lungu Diana – Suceava
Luţa Ioana – Suceava
Luţa Iuliana – Suceava
Mihailov Andrei – Suceava
Mleşniţă Silvia – Suceava
Oprea Ecaterina – Galaţi
Radu Cerasela Petronela – Neamţ
Pătrănoiu Mirela Alexandra – Brăila
Roman Ana Maria – Suceava
Şoimaru Mihaela Ionela – Neamţ
Ştefănescu Andreea Roxana – Buzău
Tanasă Emilia Georgiana – Neamţ
Timofte Elena Larisa – Neamt
Ţîrdea Ştefan Bogdan – Neamţ

Grupa 20-25 ani
Alexandru Simona –Teleorman-
Cocoş Ionuţ – Ialomiţa
Gavrila Geanina- Hunedoara
Gota Radu –Sibiu
Herescu Ctin Cosmin- Valcea
Marti Ana Maria- Nasaud
Piroiu Larisa Georgiana- Prahova
Pitigoi Mihaela Lucia- Arges
Porime Răzvan Ioan – Mureş
Radu Raluca-Vaslui
Rotaru Catalina – Suceava
Tomoni Cristian –Timis
Ursachi Liliana Iustina – Suceava

SECŢIUNEA INSTRUMENTE TRADIŢIONALE
Grupa 9-14 ani
Albu Florentina (vioară) – Vaslui
Cărămidariu Şerban Sebastian (acordeon) – Botoşani
Gheorghiţă Andreea (acordeon) – Botoşani
Mironescu Andrei (vioară) – Suceava
Mlagiu Alin Dragoş (vioară) – Dolj
Otvoş Mara Mădălina (vioară) – Harghita
Pitic Emanuel (acordeon) – Suceava
Pitic Sebastian (vioară) – Suceava

Grupa 15-25 ani
Cotos Mihai (vioară) – Suceava
Cozaciuc Alexandru Marian (caval şi nai ) – Suceava
Croitoru Cătălin (vioară) – Republica Moldova
Cucu Alexandru (vioară) – Republica Moldova
Dobrin Mihai Damir (acordeon) – Neamt
Pitigoi Mihaela Lucia (fluier si caval)- Arges
Peiu Ionuţ Andrei (trompetă) – Suceava
Roba Carmen (nai) – Suceava

aleho