0:00

LIGA A II-A: ACS Berceni – FC Ceahlăul 5 – 0 * Rapid – Bacău 1 – 2, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCeahlăul Piatra Neamţ a pierdut la scor partida din play-out-ul Ligii a II-a, disputată, sâmbătă, 9 aprilie, la ACS Berceni.

Gazdele s-au impus cu scorul de 5 – 0, prin punctele marcate de Ettien (16), Cristea (42), Neagu (56), Pădureţu (73) şi Fâşie (80).

Rămas doar cu 9 jucători de câmp, Maccoppi a trimis pe teren următoarea formulă de echipă: Barna (cpt.) – Castells, Copoţ-Barb, V. Călin, Drăghiceanu, Tăbăcariu, V. Lupei, D. Nedelcu, G. Mendy, Amariei, Al. Margină.

În celelalte meciuri ale etapei s-au înregistrat rezultatele: Gloria Buzău – Bucovina Pojorâta 4 – 2 (Burlacu 10, Răducă 39, Dedu 65, Jarda 78 / Căinari 52, Coman 55) şi Rapid CFR Suceava – CS Baloteşti 1 – 1 (Golofca 12 / Flămânzeanu 43).

Bacăul câştigă în Giuleşti

LIGA A II-A: ACS Berceni – FC Ceahlăul 5 – 0 * Rapid – Bacău 1 – 2, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎn play-off, surpriza a venit din Giuleşti, unde SC Bacău a învins cu 2 – 1, victorie obţinută în minutele de prelungire.

Au marcat: Rafa (72) / Vraciu (27) şi Drugă (90 – foto).

În celelalte meciuri: Dunărea Călăraşi – Academica Clinceni 1 – 1 (Alexandru 72 / Matei 66) şi Dacia Unirea Brăila – Farul Constanţa 4 – 0 (Roşu 26, Puşcaşu 52, Roşu 57, Dima 78).