Cupa „Ştefan cel Mare” îşi propune să adune cei mai buni fotbalişti amatori din Moldova

Prima ediţie a Cupei „Ştefan cel Mare”, care va avea loc cel mai probabil în luna august, îşi propune să adune cei mai buni fotbalişti amatori din Moldova. Anul acesta, competiţia va avea loc la Vaslui, fiind invitate selecţionate din judeţele Bacău, Botoşani, Iaşi, Galaţi, Neamţ, Suceava, Vaslui şi Vrancea. Proiectul este finanţat de Consiliul Judeţean Vaslui. Cele 8 Asociaţii Judeţene de Fotbal vor trebuie să stabilească componenţa selecţionatelor. Alte detalii despre această competiţie – AICI. Vom reveni cu amănunte. (M.C.)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora