0:00

CUPA ROMÂNIEI: Jucătorii Voinţei Bozieni au confundat fotbalul cu boxul!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiVoinţa Bozieni a fost eliminată din Cupa României, la „masa verde”, după un meci întrerupt în minutul 67, adversară fiind Voinţa Valea Ursului, care conducea, în acel moment, cu scorul de 2-1.

Sancţiunile aplicate de Asociaţia Judeţeană de Fotbal (AJF) Neamţ arată că a fost un meci plin de evenimente.

„Jucătorul Cantea Iulian Anghel, de la echipa Voinţa Bozieni, a fost eliminat din joc în minutul 67, pentru şutarea mingii cu forţă excesivă în pieptul arbitrului, aspect care a condus şi la lovirea arbitrului de alţi 2 jucători de la Voinţa Bozieni – se suspendă 16 etape şi se amendează cu suma de 250 de lei (…) Jucătorul Enache Sorinel Vasilică, de la echipa Voinţa Bozieni, a fost eliminat din joc în minutul 67 pentru lovirea cu pumnul a arbitrului – se suspendă 20 etape şi se amendează cu suma de 300 de lei (…) Jucătorul Olariu Toader, de la echipa Voinţa Bozieni, a fost eliminat din joc în minutul 67pentru lovirea cu pumnul în zona pieptului a arbitrului – se suspendă 20 etape şi se amendează cu suma de 300 de lei (…) Pentru neachitarea cartonaşelor galbene şi roşii primite, echipa Voinţa Bozieni este amendată cu suma de 100 de lei (…) Pentru primirea a trei cartonase roşii într-un joc, echipa Voinţa Bozieni este amendată cu suma de 100 de lei”, se precizează în comunicatul AJF Neamţ. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Facebook)

Articolul precedentContraperformanţele VCM-LPS supără sponsorii: „Scoate-mi sigla de pe tricou!”
Articolul următorA apărut nr. 25 al revistei „Conta”