0:00

CSM Cetate Deva – HCM Roman 28-23 (14 – 7), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCSM Cetate Deva a învins-o lejer pe HCM Roman, scor 28-23, pe parcursul unui joc, pe care l-au controlat autoritar, când au condus chiar și la 11 goluri diferență! Romanul lui Florentin Pera a contat în meciul de la Deva doar în debut, când a condus cu 2-0, după care gazdele au pus stăpânire pe joc și au marcat gol după gol într-o atmosferă euforică, creată de hunedoreni în tribune. Cetate a înscris de 5 ori consecutiv, dar nu s-a oprit acolo, majorând diferența până la 7 goluri, la finalul primelor 30 de minute. Romașcancele au continuat evoluția slabă și în partea a doua. Echipa lui Ioan Ani-Senocico s-a desprins la 11 goluri, 21-10, în minutul 40, când s-a înregistrat cea mai mare diferență de scor. Echipa lui Florin Pera a avut o răbufnire de orgoliu în final de meci, reușind să evite o înfrângere usturătoare și să se apropie pe tabelă, scor: 23-28. Cu acest succes, Cetate se apropie din nou de locurile de play-off, în timp ce Romanul ratează șansa de a urca o poziție, până pe 4, în clasament.
CSM Cetate Deva: Simion 6 goluri, Cartaș 6, Krnic 5, Șovar 3, Malac 3, Ani-Senocico 2, Nicu 1, Din 1, Rusu 1
HCM Roman: Băbeanu 4 goluri, Agrogoroaie 4, Iuganu 4, Druțu 4, Stoleru 3, Toskovic 2, Chitacu 2. (Mihai STOIAN)

Articolul precedentNEAMȚ: S-au scumpit ouăle, laptele şi mierea de albine!
Articolul următorBOTOȘANI: Prețul apei ca-n Vest!