0:00

Formaţia de Liga a III-a, CSM Ceahlăul Piatra Neamț, a câştigat partida amicală disputată sâmbătă, 27 februarie, în compania colegei de serie, Bucovina Rădăuţi. Meciul disputat pe durata a două reprize de câte 50 de minute a revenit pietrenilor cu scorul de 1-0 (0-0), unicul gol fiind înscris de Robert Vasile (81).

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ a câştigat amicalul cu Bucovina Rădăuţi, ZCH NEWS - sursa ta de informații„Gazdele și-au mai creat ocazii de-a lungul jocului prin Barb, Mateiciuc, Gîrniață, Pîntea sau Matei, așa cum și adversarii i-au dat emoții portarului Teo Cîmpianu în câteva rânduri”, se consemnează pe pagina de Facebook a echipei pietrene. CSM Ceahlăul mai are programată o partidă amicală sâmbătă, 6 martie, de la ora 15:00, pe terenul formaţiei CSM Focşani (L3). Prima confruntare oficială va fi pe 13 martie, în deplasare, la Foresta Suceava. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Gelu CRĂCANĂ)

Articolul precedentAlți 33 de nemțeni pozitivi la coronavirus, din 3.432 cazuri noi în țară