„Concert de toamnă târzie” la Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu” din Piatra Neamț

Sala Cupolă din Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu” din Piatra Neamț este gazda unui spectacol, organizat de instituție în parteneriat cu Liceul de Arte „Victor Brauner” cu numele „Concert de toamnă târzie”. Evenimentul va avea loc luni, 20 noiembrie, începând de la ora 17.30.

„Concert de toamnă târzie” la Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu” din Piatra Neamț

Vor interpreta violonista Luminița Anca Macavei, profesoară la Liceul de Arte „Victor Brauner“, și elevele Alice Negreanu, Delia Nechita, Melisa Archip, Alessia Asmarandei, Irene Ciubotaru, Parascheva Bulai și Sofia Spinoula. Acompaniamentul la pian va fi susținut de prof. Adrian Stroici. Invitatul special al acestei acțiuni este George Țăranu, elev în clasa a X-a la Liceul de Arte „Victor Brauner“, pianist cu un bogat palmares național.

Z.C.

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Statistici sportive: de ce sunt tot mai importante

Sportul modern nu mai inseamna doar emotie si spectacol....

Eveniment de week-end la Căminul Cultural Nechit, Borlești / “Ia – dincolo de vitrină” – 20-21 iunie, sărbătoarea comunității!

Asociația “Cufărul Borleștiului”, în parteneriat cu Primăria comunei Borlești...

Suceava. Două persoane rănite într-un accident la Bivolărie

Două persoane au fost rănite în urma unui accident...