0:00

Cetatea a jucat pe propriul teren un meci amical sub comanda antrenorului Ciprian Danciu. Duelul dintre cele două formaţii nemțene s-a încheiat cu scorul de 1-1 (1-0). Petrescu a deschis scorul în minutul 32 din lovitură liberă, iar Harbuzaru, în minutul 67, a restabilit egalitatea, marcând pentru romașcani. Gazdele au jucat în formula: Hărăguță – Ciocociu, Rotaru, Sobariu, Macovei – Chirilă – Bucătariu, Pavel, Bodron, Petrescu – Bobric. Antrenorul Ciprian Danciu a utilizat dupa pauza toate rezervele. Petrotub a dat replica în următoarea alcătuire: Dornescu – Vlaicu, D.Marin , Carnaciu, Stahie – Petrilă – R.Marin, Popa, Damian, Sofronie – Enache. Antrenorul Valentin Avădanei a utilizat și el după pauză toat rezervele. Ciprian Danciu își mai dorește încă o partidă de pregătire până la debutul în campionat care va fi pe 7 martie, asta pentru că Cetatea stă în prima etapă, programată pentru 28 februarie. (C.S.)