0:00

Cetatea a urcat pe doi, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Cetatea Târgu Neamț a urcat pe locul doi în seria I a Ligii a III-a la fotbal, după victoria cu 3-1 (0-1), în deplasare, cu Aerostar Bacău, consemnată în etapa a 9-a. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, dar după pauză elevii lui Marc și Botez au marcat de trei ori, prin Chirilă, Zavate, din penalty și Pavel. Cetatea a fructificat până acum la maxim de avantajul pe care îl are, prin împrumutul jucătorilor Pavel, Bobric și Gorea, de la Ceahlăul, jucători, care, în virtutea înțelegerii dintre conducerile administrative ale celor două formații, pot reveni oricând la formația pietreană. Cei doi primari, Gheorghe Ștefan și Daniel Harpa sunt mulțumiți. Jucătorii Ceahlăului evoluează titulari la Cetatea, iar echipa târgnemțeană a ajuns pe locul doi al seriei I, cu 17 puncte, la un punct de liderul Știința Miroslava. (C.S.)