0:00

Ceahlăul II – al doilea succes consecutiv, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Ceahlăul II Piatra Neamț a legat două victorii importante în seria I a Ligii a III-a la fotbal. Echipa antrenată de Ovidiu Marc a izbutit o victorie în deplasare categorică, scor 3-0, cu FCM Dorohoi, echipa a doua a prim-divizionarei FC Botoșani, care este o formație prezentă în lupta din play-off, cu șanse la promovare. Atacantul Margină, autor a două goluri, marcate în minutele 12 și 45, a fost MVP-ul meciului, scorul final fiind stabilit de Ivan, în minutul 80.

Într-un alt joc, Cetatea a învins cu 1-0, prin golul marcat de Munteanu, în minutul 74, pe Bucovina Rădăuți, iar Petrotub Roman a fost învinsă de Bucovina Pojorâta, cu scorul de 3-1, gazdele marcând golurile victoriei în minutele 85 și 89. Lider surprinzător în seria I este Știința Miroslava, cu 31 de puncte, urmată de Kosarom Pașcani și Petrotub Roman, ambele cu câte 28 de puncte și Cetatea, cu 27 de puncte. Ceahlăul II ocupă locul 8, cu 18 puncte și va juca în etapa viitoare pe teren propriu cu Kosarom Pașcani. (C.S.)