0:00

Ceahlăul – Cibalia 1-4 (1-2), ZCH NEWS - sursa ta de informații

Ceahlăul a jucat slab și a pierdut cu 1-4 (1-2) disputa cu necunoscuții de la HNK Cibalia, echipă ce evoluează în liga a doua a Croației. Golul pietrenilor a fost marcat de Vlad Achim, în minutul 38. Antrenorii Costel Ilie și Mihai Ionescu, supervizați de directorul tehnic Marian Bondrea au început meciul cu: Jovic – Dumitraș, Marc, Cânu, Vaidas – Achim, Dică – Gheorghiu, Lucas Garcia, Chitoșcă – Golubovic. După pauză au mai intrat Cazan, Ichim, Popadiuc, Onciu, Rusu și Constantinescu. Dacă lituanianul Vaidas a debutat în culorile Ceahlăului, Lopez, celălalt ”stranier” cooptat în lot, pentru câștigarea trofeului Istria Winter Cup 2014, nu a jucat, din cauza unor probleme medicale, la fel ca și Mateciuc. În celalalt meci al grupei, dintre FK Zeljeznicar și echipa de liga a III-a croată NK Novigrad, scorul a fost egal: 3-3. (C.S.)