Bărbat găsit mort în mașină, lângă Potoci

Bărbat găsit mort în mașină, lângă PotociÎn această seară, 15 octombrie, în jurul orei 17.30, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Bicaz au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană se află inconștientă, într-un autoturism, pe drumul național 17 B, în afara localității Potoci.

„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că în autoturism se afla un conducător auto, în vârstă de 63 ani, din Roznov. Autoturismul se afla ieșit în afara părții carosabile, neprezentând avarii. Echipajul medical deplasat la fața locului a constatat decesul bărbatului” a precizat subinspector Ramona Ciofu, purtător de cuvânt al IPJ Neamț.

Polițiștii au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă, cercetările continuă pentru stabilirea cauzelor și circumstanțelor în care a avut loc decesul.

Angela Croitoru

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

A venit vacanța, pentru majoritatea elevilor!

Vineri, 19 iunie 2026, a fost ultima zi din...

Piatra-Neamț: Tărâmul Copiilor, o poartă deschisă spre vacanța de vară

Cei mici și părinții lor sunt invitați să se...

De maxim interes-265 de milioane de euro pentru energie verde: AFIR deschide sesiunea de finanțare

Fermierii și IMM-urile pot accesa fonduri nerambursabile pentru proiecte...